Aktuality

Hanišová a Toman na letošním Frankfurtském knižním veletrhu!

Největší knižní veletrh v Evropě proběhne letos od 20 do 24. října 2021 opět fyzicky, ale s ohledem na aktuální situaci kolem pandemie koronaviru za přísných hygienických podmínek. Letošní hlavní hostující zemí je Kanada. Česká republika na veletrhu nebude chybět.

Národní stánek ČR můžete navštívit v hale 4.0, číslo stánku je B82. I letos představíme návštěvníkům výběr z vydaných knih v roce 2020 a 2019. Nebude chybět próza, literatura pro děti a mládež, komiks, drama či překlady knih českých autorek a autorů do němčiny od roku 2018.

21. 09. 2021

Otevřená výzva: Rezidenční pobyt Moravské zemské knihovny v Lipsku

Měsíční pobyt pro české autorky a autory.

Moravská zemská knihovna, ve spolupráci s Referátem mezinárodní spolupráce města Lipska zajistí měsíční rezidenční pobyt v Lipsku pro jednoho českého autora/autorku.

22. 06. 2021

České autorky a čeští autoři se po roční odmlce vracejí do Lipska

Lipský knižní veletrh 2021 byl, tak jako většina loňských a letošních jarních veletrhů, zrušen (některé byly přesunuty do online prostředí, např. veletrhy v Londýně a Boloni). Z Lipska ale literatura nezmizí – veletrh připravil festival Leipzig Liest EXTRA 21 (Lipsko čte EXTRA 21), který se odehrává po celém městě a startuje právě v úterý, 25. května 2021.

24. 05. 2021

Česká literatura v německy mluvících zemích v roce 2021

Světová pandemie koronaviru zasáhla citelně i knižní trh. Přesto, že Lipský knižní veletrh (27. - 30. května) jeho organizátoři v letošním roce zrušili, festival Leipzig Liest (Lipsko čte), který se odehrává vždy současně s veletrhem ve městě a zaměřuje se na autorská čtení, diskuze a další akce s autorkami a autory, zůstává zachován a ČR na něm bude mít zastoupené autory. Během března probíhá výběr autorů a jejich děl v německém překladu.

11. 03. 2021

Přihlašte se k odběru novinek

Verpassen Sie keinen Programmpunkt des Tschechischen Kulturjahres und abonnieren Sie unseren Newsletter.

Nově vydané tituly v němčině

Drupal ᐬrts Drupal Váš Expert Na Drupal Web