Romane Israeli, AHOJ!

Naším předposledním rezidentem, který stráví celý listopad v Brně, je německý spisovatel a nomád Roman Israel.

Společně s Janem Němcem se představí brněnskému publiku v úterý 27. listopadu v 19:00 hodin v kavárně Trojka, jejich debatu bude moderovat Radim Kopáč.

O dva dny později, ve čtvrtek 29. listopadu ve 14:00 hodin, se v Moravské zemské knihovně uskuteční debata zaměřená na německy mluvící publikum, kterou bude moderovat David Stecher, ředitel Pražského literárního domu.

Sledujte Romana Israela na twitterufacebookuinstagramuyoutube či wordpressu.

Za české spisovatele odjela do Lipska Kateřina Tučková. Chce zde intenzivně pracovat na svém rozpracovaném románu Bílá voda.

 

Medailonek Romana Israela:

Roman Israel, narozený v roce 1979 v Löbau, studoval fyziku, germanistiku a filosofii v Drážďanech. Píše prózu, lyriku, rozhlasové a divadelní hry a tvoří filmy. Získal několik stipendií, v roce 2017 byl stipendistou Pražského literárního domu. Některé jeho texty byly přeloženy do několika jazyků, mimo jiné i do češtiny. Autor se cítí být s Českem velmi spojen, protože vyrůstal v německo-českém pohraničním regionu. V Brně by chtěl pracovat na svém novém románovém projektu Der Mann, der seinen Platz kennt.

Doposud mu vyšly mj. tyto tituly: Flugobst (Luftschacht Verlag Wien 2017), Caiman und Drache (Luftschacht Verlag 2014).

 

Foto: Pavel Němec

Přihlašte se k odběru novinek

Verpassen Sie keinen Programmpunkt des Tschechischen Kulturjahres und abonnieren Sie unseren Newsletter.

Drupal ᐬrts Drupal Váš Expert Na Drupal Web