Aktuality

Echo Lipsko 2019 v Mnichově – setkání s českými autorkami a autory v rámci koncertu, čtení, diskuze a filmového představení

Spolek MITTEL PUNKT EUROPA e.V. a České literární centrum CzechLit organizují v Mnichově, ve spolupráci s Českým centrem Mnichov, „ozvěnu“ na hostování České republiky na Lipském knižním veletrhu. Pod názvem „Echo Lipsko 2019“ zvou od 27. března do 22. května k setkáním s českými autorkami a autory a jejich dílem.

Během zahájení Echa Lipsko 2019, 27. března v 19 hodin, čte Jaroslav Rudiš z jeho nejnovějšího románu „Winterbergova poslední cesta“. Poté vystoupí se svou kapelou Kafka Band na jevišti Literárního domu Mnichov.

02. 04. 2019

Výstavy hostitelské země jsou stále otevřené

Šest výstav v Lipsku a jedna v Drážďanech jsou stále k vidění. Mapují mj. klasický český knižní design, rozmanitou komiksovou a ilustrační scénu, život a tvorbu Pavla Kohouta a Jiřího Gruši i události na hlavním nádraží v Drážďanech na podzim roku 1989.

Galerie Kub: Mezitím na jiném místě. Století českého komiksu (15.3. až 13.4.). Více o výstavě zde.

27. 03. 2019

Jiří Gruša - spisovatel a diplomat - život ve svobodě slova

V rámci českého kulturního roku pořádá Lipská Volkshochschule (VHS) od 25. března do 31. května výstavu o Jiřím Grušovi (1938–2011). 

Putovní výstava umožnuje nahlédnutí do života a díla Jiřího Gruši, disidenta, česky i německy píšícího básníka a prozaika, překladatele, prezidenta mezinárodního PEN, diplomata a stavitele mostů mezi národy a kulturami. Jiří Gruša byl skutečným, světovým Evropanem. Výstava v českém a německém jazyce čerpá z materiálů z fondu Jiřího Gruši ve sbírce Moravského zemského muzea v Brně.

27. 03. 2019

Ahoj Curych! Český klub Zürich přebírá literární štafetu

Čeští spisovatelé Petr Stančík a Arnošt Goldflam jsou celý březen na cestách. Po jejich výstupu na Lipském knižním veletrhu, společně s 55 dalšími autory, pokračují oba do Curychu, kde se 31. března koná jarní festival Českého klubu Zürich.

27. 03. 2019

Přihlašte se k odběru novinek

Verpassen Sie keinen Programmpunkt des Tschechischen Kulturjahres und abonnieren Sie unseren Newsletter.

Nově vydané tituly v němčině

Drupal ᐬrts Drupal Váš Expert Na Drupal Web