Aktuality

Provokativní, politický a poetický - Spycher: Literární cenu Leuk 2019 obdrží Radka Denemarková

Dne 15. září obdrží česká autorka Radka Denemarková letošní Spycher: Literární cena Leuk nadace Schloss Leuk. S cenou je spojen pobyt v hodnotě více než 20 000 švýcarských franků: ten, kdo ji obdrží, může během pěti let strávit v Leuk-Stadtu několik týdnů.

05. 08. 2019

Dojmy asistentů: Felix Häring

I když jsem v současné době na zahraničním semestru v Praze, byla to pro mě již téměř povinnost zúčastnit se hostitelského vystoupení České republiky na Lipském knižním veletrhu 2019, protože se již při svém studiu intenzivně zabývám sasko-českými vztahy. Proto jsem měl o to větší radost, že se to skutečně podařilo, když jsem obdržel e-mail, že smím pracovat pro tým Moravské zemské knihovny Brno. Byl to dlouhý víkend, naplněný prací, ale nakonec se skutečně vyplatil. Rád bych zastupoval Českou republiku na knižním veletrhu i příští rok.

27. 06. 2019

Dojmy asistentů: Tereza Vyorálková

V březnu jsem byla jednou z těch šťastných, kteří se mohli knižního veletrhu zúčastnit. Pracovali jsme jako asistenti a asistentky a byly mezi nás rozdělovány různé úkoly. Přes den jsme byli většinou na veletrhu a večer jsme pomáhali při akcích ve městě. Byla to pro mě velká zkušenost a jsem za tuto příležitost velmi vděčná. Je škoda, že Česká republika nemůže být hostitelskou zemí na veletrhu častěji.

Tereza Vyorálková (MU Brno)

27. 06. 2019

Dojmy asistentů: Barbara Sende

Pracovala jsem na knižním veletrhu nejen v týmu příjemných lidí, odpovídala jsem návštěvníkům na otázky k představované dětské literatuře a nesledovala jsou pouze zajímavá čtení o české literatuře, ale také jsem se něčemu přiučila.

Barbara Sende (Univerzita Lipsko)

27. 06. 2019

Přihlašte se k odběru novinek

Verpassen Sie keinen Programmpunkt des Tschechischen Kulturjahres und abonnieren Sie unseren Newsletter.

Nově vydané tituly v němčině

Drupal ᐬrts Drupal Váš Expert Na Drupal Web