Aktuality

Echo Lipska je po koronavirové pauze zpět!

Podzim se blíží a s ním i bohatý literární program, který jsme si pro vás s našimi kooperačními partnery připravili. Na co se můžete těšit v nejbližších měsících? Nenechejte si ujít literární čtení s autorkami Markétou Pilátovou, Ivou Procházkovou, Dorou Kaprálovou či Alenou Mornštajnovou z jejich aktuálních překladů do němčiny!

24. 08. 2020

Kunderovi věnovali svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně v Brně. Ministr kultury mluví o mimořádné kulturní události

Milan Kundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se dočkalo na čtyři tisíce vydání, se společně se svou manželkou Věrou rozhodl věnovat svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně (MZK) v Brně. Na podzim tohoto roku by měla být Kunderova knihovna včetně rozsáhlého archivu převezena z pařížského bytu manželů Kunderových do MZK, kde bude čtenářské a odborné veřejnosti sloužit ke studiu i pro vědecké účely.

31. 07. 2020

Soutěž o vstupenky do divadla

Protože divadlo a literatura jdou ruku v ruce, rozhodli jsme se ve spolupráci s naším partnerem Činohrou Národního divadla Brno připravit soutěž o vstupenky na 4 srpnová předpremiérová představení: Liliom, Velmi, velmi, velmi temný příběh, Idomeneus a Slaměný klobouk.

13. 07. 2020

Echo Lipska pokračuje během letošního podzimu

Na letošním Lipském knižním veletrhu měla Česká republika připomenout své loňské hostování s 11 autorkami i autory a se zhruba 20 literárními večery a diskuzemi.

06. 05. 2020

Přihlašte se k odběru novinek

Verpassen Sie keinen Programmpunkt des Tschechischen Kulturjahres und abonnieren Sie unseren Newsletter.

Nově vydané tituly v němčině

Drupal ᐬrts Drupal Váš Expert Na Drupal Web