Aktuality

Scéna Schaubühne Lindenfels uvádí: Čeští mistři - zfilmovaná literatura 1929–1967

Schaubühne Lindenfels ve spolupráci s Národním filmovým archivem v Praze představí při příležitosti hostování České republiky na Lipském knižním veletrhu řadu dosud nepromítaných - nebo jen zřídka promítaných - českých filmových klasik. FIlmy jsou promítány od 3. března do 14. dubna.  Na programu je osm filmů, které jsou seskupené do čtyř tematických párů a které budou prezentovány chronologicky podle roku jejich vzniku.

18. 03. 2019

Karel Cudlín: Tváře české literatury - výstava v městské knihovně v Lipsku

Karel Cudlín, ročník 1960, je stálicí české fotografie od osmdesátých let minulého století až dodnes. Navazuje na humanistickou tradici a zaměřuje se na lidi v mezních životních situacích (Romy, uprchlíky, odchod sovětských vojsk z Československa atd.). Ve svých fotografiích, které zachytil od Ukrajiny po Izrael, přirozeně mísí banalitu s metafyzikou, každodenní realitu s jedinečností momentu. Kromě toho se věnuje portrétům českých umělců a literátů. Tomáš Kubíček vybral spolu s Radimem Kopáčem padesát těchto prací a společně je připravili k výstavě, která bude k vidění od 18.

18. 03. 2019

Vernisáž výstavy v Galerii KUB: Mezitím na jiném místě. Století českého komiksu

Jen pár dní před začátkem Lipského knižního veletrhu se 15. března v 19 hod. koná vernisáž výstavy „Mezitím na jiném místě. Století českého komiksu“.

Na diskuzi s přítomnými hosty se těší kurátor výstavy Tomáš Prokůpek a Martin Krafl, programový koordinátor prezentace ČR jako hostující země na Lipském knižním veletrhu. Výstava je otevřena až do 31. března.

12. 03. 2019

5 vyslanců - 3 otázky - 5 perspektiv: dnes s vyslancem Jiřím Přibáněm

Rozhovor s Jiřím Přibáněm, vyslancem tématu třetího dne veletrhu Vize v čase krize – Evropa.

1. Co vás motivovalo k tomu stát se jedním z vyslanců hostování České republiky?

11. 03. 2019

Přihlašte se k odběru novinek

Verpassen Sie keinen Programmpunkt des Tschechischen Kulturjahres und abonnieren Sie unseren Newsletter.

Nově vydané tituly v němčině

Drupal ᐬrts Drupal Váš Expert Na Drupal Web